Klasyczne wzory parkietu taflowego oparte są na modułach kwadratów wypełnionych odpowiednio przyciętymi klepkami z kilku dobranych gatunków drewna. W ten sposób uzyskuje się interesujące kompozycje. Inną propozycją jest parkiet taflowy intarsjowany, który tworzy układ wzorów w kolorze drewna. Niesamowity efekt dają także parkiety egzotyczne z rozetą – zapraszamy do przejrzenia naszej galerii z wykończonymi projektami.

Jaki parkiet wybrać – tradycyjny czy egzotyczny?

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj podłogi, warto rozważyć, który styl najlepiej pasuje do wnętrza naszego domu czy mieszkania. Parkiety egzotyczne stanowią doskonały wybór dla wszystkich osób ceniących sobie oryginalne rozwiązania. Tego typu podłoga doskonale współgra z unikatowymi, niestandardowymi meblami i wyposażeniem mieszkania. Parkiety egzotyczne cechuje również lepsza dźwiękoszczelność oraz intensywność odcieni, a także fantazyjne usłojenie, które doda nietypowego wyglądu Twojemu wnętrzu. Z kolei tradycyjne zdobienia z pewnością trafią w gust wszystkich miłośników sprawdzonych, klasycznych projektów. To doskonały wybór w przypadku powierzchni inspirowanych stylem historycznym. Dlatego parkiet, czy to egzotyczny, czy też tradycyjny, powinniśmy dobierać, biorąc pod uwagę osobiste preferencje oraz stylistykę pomieszczeń.

Oryginalne tafle parkietowe

Tafle parkietowe to nawiązujące do renesansu i baroku rozwiązanie dla miłośników klasycznego stylu. Firma Renesans Floor In-Lays oferuje nakładane na siatkę parkiety taflowe klasyczne o grubości 8 lub 10 mm. Oprócz tego dostarczamy także tafle parkietowe naklejane dla stabilności na sklejkę – to najlepsze rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Tafle parkietowe idealnie sprawdzą się w reprezentatywnych częściach domu – w salonie lub jadalni.

Wyjątkowe rozwiązanie – parkiety egzotyczne

W świecie aranżacji pomieszczeń stosowane są różnego rodzaju posadzki, także ich nowoczesne odsłony. Jednak jak się okazuje, najbardziej cenioną nawierzchnią jest ta oryginalna, m.in. ponadczasowe tafle parkietowe. Tak wykonane parkiety dodają unikalności, gdyż wyróżniają się swoim wzornictwem wśród zwykłych podłóg. Dzięki temu można dodać nutę egzotyki oraz ekskluzywności, np. w hotelu, budynku uczelnianym czy gospodzie, a nawet w domu prywatnym. Odpowiednio dobrana intarsja pozwoli zaakcentować atmosferę, w jakiej chcemy utrzymywać nasze wnętrze – np. luksusową, wyniosłą albo przyjazną i domową.

Oto przykładowe projekty kompozycji parkietu i rozety w naszym asortymencie:

intarsje parkiet taflowy kaseton d4

Parkiet intarsja PQ-507-D4

 

rozeta klasyczna do podłogi www.intarsjepodlogowe.pl

rozeta w parkiecie debowym

 

podłoga w salonie rozeta bordiura i parkiet taflowy www.intarsjepodlogowe.pl

rozeta Renesans floor inlays bordiura i parkiet taflowy