Klasyczne wzory parkietu taflowego oparte są na modułach kwadratów wypełnionych odpowiednio przyciętymi klepkami z kilku dobranych gatunków drewna. W ten sposób uzyskuje się tafle parkietowe o bardzo interesującej kompozycji. Inną propozycją jest parkiet taflowy intarsjowany, który stwarza układ wzorów w kolorze drewna. Niesamowity efekt dają także parkiety egzotyczne z rozetą – zapraszamy do przejrzenia naszej galerii z wykończonymi projektami.

Firma Renesans Floor In-Lays oferuje nakładane na siatkę parkiety taflowe klasyczne o grubości 8 lub 10 mm. Oprócz tego dostarczamy tafle parkietowe naklejane dla stabilności na sklejkę – to rozwiązanie odpowiednie w przypadku ogrzewania podłogowego.

Tak wykonane parkiety dodają unikalności, gdyż wyróżniają się swoim wzornictwem wśród zwykłych podłóg. Dzięki temu można dodać ekskluzywności np. w hotelu czy budynku uczelnianym, gospodzie, a nawet w domu prywatnym. Odpowiednio dobrana intarsja pozwoli zaakcentować atmosferę, w jakiej chcemy utrzymywać nasze wnętrze — np. luksusowa i wyniosła, lub przyjazna i domowa.

Przykładowe projekty kompozycji parkietu i rozety:

intarsje parkiet taflowy kaseton d4

Parkiet intarsja PQ-507-D4

rozeta klasyczna do podłogi www.intarsjepodlogowe.pl

rozeta w parkiecie debowym

podłoga w salonie rozeta bordiura i parkiet taflowy www.intarsjepodlogowe.pl

rozeta Renesans floor inlays bordiura i parkiet taflowy

This function has been disabled for Renesans Floor In-Lays.