Klasyczne wzory parkietu taflowego oparte są na modułach kwadratów wypełnionych odpowiednio przyciętymi klepkami z kilku dobranych gatunków drewna. W ten sposób uzyskuje się tafle parkietowe o bardzo interesującej kompozycji. Inną propozycją jest parkiet taflowy intarsjowany, który stwarza układ wzorów w kolorze drewna. Niesamowity efekt dają także parkiety egzotyczne z rozetą – zapraszamy do przejrzenia naszej galerii z wykończonymi projektami.

Jaki parkiet wybrać – tradycyjny czy egzotyczny?

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj podłogi, warto zastanowić się, który styl najlepiej pasuje do wnętrza naszego domu czy mieszkania. Parkiety egzotyczne stanowią doskonały wybór dla wszystkich osób, które cenią sobie oryginalne rozwiązania. Tego typu podłoga doskonale współgra z unikatowymi, niestandardowymi meblami i wyposażeniem mieszkania. Z kolei tradycyjne zdobienia z pewnością trafią w gust wszystkich miłośników sprawdzonych, klasycznych rozwiązań. To doskonały wybór w przypadku wnętrz inspirowanych stylem historycznym. Dlatego parkiet, czy to egzotyczny, czy też tradycyjny, powinniśmy dobierać, biorąc pod uwagę osobiste preferencje oraz stylistykę mieszkania czy domu.

Oryginalne tafle parkietowe

Tafle parkietowe to nawiązujące do renesansu i baroku rozwiązanie dla miłośników klasycznego stylu. Firma Renesans Floor In-Lays oferuje nakładane na siatkę parkiety taflowe klasyczne o grubości 8 lub 10 mm. Oprócz tego dostarczamy także tafle parkietowe naklejane dla stabilności na sklejkę – to najlepsze rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego.

Wyjątkowe rozwiązanie – parkiety egzotyczne

Tak wykonane parkiety dodają unikalności, gdyż wyróżniają się swoim wzornictwem wśród zwykłych podłóg. Dzięki temu można dodać nuty egzotyki oraz ekskluzywności np. w hotelu czy budynku uczelnianym, gospodzie, a nawet w domu prywatnym. Odpowiednio dobrana intarsja pozwoli zaakcentować atmosferę, w jakiej chcemy utrzymywać nasze wnętrze — np. luksusowa i wyniosła lub przyjazna i domowa.

Przykładowe projekty kompozycji parkietu i rozety:

intarsje parkiet taflowy kaseton d4

Parkiet intarsja PQ-507-D4rozeta klasyczna do podłogi www.intarsjepodlogowe.pl

rozeta w parkiecie debowympodłoga w salonie rozeta bordiura i parkiet taflowy www.intarsjepodlogowe.pl

rozeta Renesans floor inlays bordiura i parkiet taflowy