rozeta podłogowa-rozetten-intarsien

Intarsja to technika stosowana od ponad 4000 lat, polegająca na zdobieniu drewnianych podłóg dekoracjami z drewna innego gatunku, która dziś znów cieszy się popularnością. Rozwój technologii pozwolił udoskonalić techniki stosowane przez dawnych rzemieślników, dzięki czemu prawdziwi mistrzowie parkietnictwa są w stanie w łatwy sposób połączyć różne rodzaje drewna w efektowne dekory. Przekonaj się, że intarsjowany parkiet nada Twojemu domostwu niebywały charakter. Firma Renesans Floor In-Lays produkuje drewniane, ozdobne rozety podłogowe o rozmaitych kształtach – okrągłe, owalne, a nawet prostokątne panele podłogowe w intarsji.

Elegancki styl, czyli rozeta drewniana

Nasze niefarbowane, ozdobne rozety drewniane składamy z różnych gatunków drewna, z czego 17 z oferowanych to odmiany egzotyczne. Podstawą ręcznie produkowanych parkietów ozdobnych są intarsje w postaci medalionów, rozet oraz borderów prostych i w narożnikach. Rozety drewniane malowane ręcznie mają szczególną wartość – są nietuzinkową ozdobą wnętrza. Nasze najbardziej popularne wzory bazują na renesansowych ornamentach roślinnych. Zajmują one tylko część powierzchni podłogi – resztę można wypełnić parkietem z dowolnych gatunków drewna. Rozety drewniane wprowadzają do wnętrz ciepło i naturalność, dlatego idealnie sprawdzą się do salonu czy jadalni w stylu rustykalnym.
Warto podkreślić, że laminowane i naklejane na sklejkę rozety drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe. Ciepło w żaden sposób nie wpływa na ich wygląd czy funkcjonalność. Rozeta to rozwiązanie na lata, ponieważ jej wykonanie jest dokładne i trwałe. Drewniane rozety intarsjowane naklejamy na sklejkę po ustaleniu grubości podłogi. Zachęcamy do przejrzenia naszej strony, na której znajdują się robione tą samą metodą bordiury do rozet intarsjowanych. Jeśli widzisz cenę przy produkcie, to znaczy, że termin produkcji jest krótszy niż przy tych, gdzie jej nie ma.

Rozety drewniane – z różą, napisami lub postaciami

Rozeta drewniana, zwana również różyczką, to ornament mający przypominać kwiat, ale w naszym asortymencie posiadamy również inne kompozycje dekoracyjne utrzymane w podobnym stylu. Intarsja to technika zdobnictwa stosowana od wielu lat, aż po dzień dzisiejszy, gdzie drewniane rozety zyskują nowy, odświeżony wygląd. Rozeta drewniana nada wnętrzu niepowtarzalny, klasyczny wystrój, który zachwyci gości. Oprócz stricte dekoracyjnych wzorów wykonujemy również rozety ozdobne drewniane z napisami, postaciami lub zwierzętami. Niezależnie od projektu czy preferencji estetycznych drewniane rozety znajdą swoje zastosowanie we wnętrzach tradycyjnych, a nawet nowoczesnych, nadając im unikatowy charakter. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.