rozeta podłogowa-rozetten-intarsien

Intarsja to technika zdobnicza polegająca na ozdobieniu drewnianych podłóg dekoracjami z drewna innych gatunków. Prawdziwy mistrz parkietniczy miesza rzemiosło ze sztuką, łącząc unikatowe rodzaje drewna w ciekawe wzory. Rozwój technologii pozwolił udoskonalić techniki stosowane przez dawnych rzemieślników. Przekonaj się, że intarsjowany parkiet nada Twojemu domostwu niebywałego charakteru. 

Firma Renesans Floor In-Lays produkuje drewniane, ozdobne rozety podłogowe o rozmaitych kształtach — to okrągłe, owalne, a nawet prostokątne panele podłogowe w intarsji.

Styl wprost z renesansu, czyli rozeta drewniana 

Nasze niefarbowane, ozdobne rozety drewniane, złożone są z różnych gatunków drewna, z czego 17 z nich to gatunki egzotyczne. Podstawą ręcznie produkowanych parkietów ozdobnych są intarsje w postaci medalionów, rozet oraz borderów prostych i w narożnikach. Nasze najbardziej popularne wzory bazują na renesansowych ornamentach roślinnych. Laminowane i naklejane na sklejkę, rozety drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe. Wzory ozdobne zajmują tylko część powierzchni, resztę można wypełnić parkietem z krajowych gatunków drewna. Jeśli widzą Państwo cenę przy produkcie, to znaczy, że termin produkcji jest krótszy. Drewniane rozety intarsjowane naklejamy na sklejkę po ustaleniu grubości podłogi. Zachęcamy do przejrzenia strony, na której znajdują się robione tą samą metodą bordiury do rozet intarsjowanych robione tą samą metodą.

Rozety drewniane — z różą, napisami lub postaciami

Rozeta drewniana, zwana również różyczką, to ornament mający przypominać różę, ale również inne kompozycje dekoracyjne utrzymane w podobnym stylu. Intarsja to technika zdobnictwa stosowana od ponad 4000 lat. Rozeta drewniana nada wnętrzu niepowtarzalnego, klasycznego wystroju, który zachwyci gości. Oprócz stricte dekoracyjnych wzorów wykonujemy również rozety ozdobne drewniane z napisami, postaciami lub zwierzętami. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.